בשנים האחרונות מתרחשת מהפכה בעולם אתרי האינטרנט, כאשר יותר ויותר אתרים שמים דגש על חוויית המשתמש של הגולשים, כדי להגביר את זמני הביקור ואת מספר האינטראקציות באתר. אחת הדרכים שהוכחו כמשמעותית ויעילות במיוחד, היא שילוב של סרטוני וידאו בתוך דפי האתר המרכזיים. באמצעות סרטוני וידאו ניתן להעביר כל מסר באופן יצירתי ומקורי יותר, ולכן דרך זו הופכת באופן מיידי את חוויית הגלישה למודרנית ומעניינת יותר עבור קהל הגולשים, שהתרגל בשנים האחרונות לצרוך את התוכן שלו באופן ויזואלי יותר. בעזרת סרטון וידאו אפשר לעתים להנגיש טוב יותר את המסר לגולשים, ובדרך שלעתים אינה ניתנת באופן אחר. באמצעות סרטון אפשר לוודא שהמסר מועבר לצופים בדיוק כפי שבעל האתר מעוניין שיועבר.

הייתרון של דף אינטרנט בו משולב סרטון וידאו

מחקרים רבים מצביעים על כך שבדפי אינטרנט בהם משולבים סרטוני וידאו, אשר מספקים מידע על אותו נושא בו עוסק הדף , קיימת עליה בפרמטרים רבים הקשורים לחווית המשתמש של הגולש באתר – כגון עלייה בזמן הגלישה והעלאת כמות הפעילות של הגולשים באתר. כמו כן סרטון בדף משפר את אמינוצת הדף ומעלה את רמת ההזדהות עם המותג, ואת אחוז הגולשים אשר מבצעים פעולה כגון יצירת קשר, הזמנת שירות או מוצרים וכו. כל זאת לצד ירידה באחוזי הנטישה וירידה בכמות של פעולות שהינן בעלות ערך נמוך עבור בעל האתר.

יתרון נוסף שיש לסרטוני וידאו טמון בכך שגולשים רבים נוטים לשתף אותם ברשתות החברתיות, דבר שתורם רבות להגברת התפוצה של הסרטונים ולהרחבת התפוצה של המותג לקהלים רבים שאולי לא היו נחשפים אליו בדרכים אחרות. כמו כן, מכיוון שצפייה בסרטון היא דרך קלה לקלוט את המסר, קיים סיכוי גדול יותר שאותו קהל יהנה מהתוכן, ולא רק שימצא עניין בשירות או במוצר, אלא גם יעזור להמשיך את הפצת הסרטון על ידי שיתוף נוסף שלו וכל הלאה.

הטעמת סרטונים באתר האינטרנט – למה לא עשו זאת קודם?

אם עד לפני כמה שנים היה עניין מורכב ולעתים יקר מדי עבור רוב בעלי האתרים, הרי שכיום כבר מדובר על עניין פשוט בהרבה. שלא כמו בשנים האחרונות, אחסון סרטונים והזרמתם נעשה באמצעות השרת המארח של האתר, מה שגזל משטח האחסון ומנפח התעבורה שלו, ומשמעות הדבר היתה עלות גבוהה מאוד של דמי אחסון האתר. בנוסף, מכיוון ששרת אחסון אתרים אינו מיועד לצורך הזרמת סרטונים, הצגת סרטונים באתר האטה משמעותית את זמן הטעינה של האתר.

כיום, כאשר מצד אחד רוחב הפס גדל ומאפשר ליהנות מגלישה מהירה בהרבה, סרטוני וידאו מוטמעים נטענים במהירות רבה והשפעתם על זמני טעינת הדף זניחה, ומצד שני שירותי הסטרימינג (כדוגמת יוטיוב, וימאו וכו') מציעים הזרמת וידאו באיכות ובזמינות גבוהות יותר ובחינם, ומשחררים את שרתי האחסון מהצורך לאחסן ולהזרים וידאו, ולכן הטמעת הסרטונים באתר הפכה לקלה ונוחה מאי פעם.

סוגי סרטונים נפוצים באתרי אינטרנט

מרבית העסקים, אם לא כולם, יכולים להפיק תועלת משילוב סרטוני וידאו באתר האינטרנט שלהם.סרטונים אלו יכולים להיות מצולמים, מונפשים, או בשילוב של שניהם יחד, על מנת להעביר את המסר הרצוי באופן היעיל ביותר עבור הגולש. ישנם סוגים רבים של סרטונים, בהתאם לסוג המוצר, השירות או הצורך של העסק ובהם  למשל:

באופן זה ניתן להתבלט על פני המתחרים הרבים ולהגיע לקהלים רבים שאולי לא היו מוצאים את הפנאי או העניין בתוכן המוצג באופן טקסטואלי, או לקדם מוצרים ושירותים באופן מרשים הרבה יותר מאשר בכל דרך אחרת.